Фінансування сфери психічного здоров’я: Основи

Статус
Не зареєстровано
Ціна
Безкоштовно
Розпочати

Майже третина українців стикнеться з розладом психічного здоров’я впродовж свого життя, а розлади психічного здоров’я загалом є другим найпоширенішим чинником тягаря непрацездатності в Україні. Однак, послуги з психічного здоров’я залишаються недоступними для багатьох українців. Це зумовлене як і історичною особливістю розвитку сфери психічного здоров’я в Україні, інституційними та організаційними бар’єрами для розвитку галузі так і іншими вагомими чинниками.

Останні роки Уряд України вивів сферу психічного здоров’я на суспільний порядок денний і разом з ширшими реформами в охороні здоров’я та в соціальній сфері починають діяти нові умови для розвитку послуг. Не всі елементи державної політики, які стосуються реформування сфери психічного здоров’я в Україні відбуваються гармонійно і, наприклад, фінансування галузі останнім часом набуло значного суспільного резонансу. 

З огляду на це, Проєкт «Психічне здоров’я для України» починає серію Діалогів, які спрямовані на стимулювання дискусії та вироблення консенсусу серед ключових сторін сфери психічного здоров’я щодо існуючого стану фінансування сфери психічного здоров’я в Україні та планування дій щодо змін в системі охорони психічного здоров’я.

Цей курс – короткий вступ до теми фінансування послуг. Він розроблений українськими та міжнародними експертами Проєкту і розрахований на урядовців, пацієнтів, зацікавлених сторін з медичної, соціальної, інших сфер, які хочуть почати вникати в питання, які стосуються гармонійного розвитку галузі охорони психічного здоров’я в Україні.

Курс складається з трьох лекцій і практичної частини:

Лекція 1 Вступ до фінансування охорони здоров’я – містить основні терміни та описує найважливіші фінансові механізми, які використовуються в цій галузі.

Лекція 2: Фінансування та реформи охорони психічного здоров’я в країнах центральної та східної Європи – розглядає приклади реформи галузі в Грузії, Молдові та Польщі.

Лекція 3: Система охорони психічного здоров’я Великобританії та її фінансування

Практична частина – описує чотири реальні випадки осіб, які живуть з психічними розладами в Україні і залучає учасників до дискусії щодо розбудови в Україні цілісної, ефективної системи охорони психічного здоров’я, яка б функціонувала в єдиному міжвідомчому просторі і отримувала належне фінансування.